Отдавна човечеството е ‌обсебено от въпроса за доброто здраве и дълголетието. Несъмнено ⁢е странно и абсурдно, че⁢ някои хора, като Майкъл Джексън и Сталин, са се опитвали да открият тайната на вечния живот. Но няма начин да се противопоставите на ‌съдбата.

Въпреки това, има вдъхновяващи хора, които са известни със своята‌ аскетичност, здраве и ⁢душевна сила – тибетските⁤ монаси.

Това, което е обикновено и необикновено в Тибет, е страната си‌ климат, слънцето, вятъра и песъчливата почва, ​които оказват ⁣голямо влияние ⁤върху храната,‍ която местните ‌жители консумират. Въпреки че тя не е особено разнообразна, тя е изключително полезна.​ Ще ви разкажем⁤ за една от любимите храни на тибетските‍ монаси, която е доста евтина, но не е ⁤особено популярна по някаква причина.

Ечемичната каша
Ечемикът е най-старата зърнена култура на Земята, но отдавна хората⁤ са започнали да го заменят с други храни като ⁣пшеница ​и ⁢спагети.⁣ Ечемикът обикновено се използва за хранене на животни и птици. Въпреки това той е невероятен⁣ източник на хранителни‍ вещества, необходими за растеж и възстановяване ⁢на човешкото тяло.

Тибетците вярват, че ечемикът⁤ е най-добрата храна⁤ за⁣ тялото, която ⁢дава⁤ енергия и‌ стимулира мисленето.

Ечемикът, който няма болести, е богат на полезни фибри,‌ които ‍помагат за почистване на тялото от токсини ⁢и за нормализиране на храносмилането. ‌Той‌ съдържа голямо количество въглехидрати, които осигуряват енергия през целия ден, а редовната ⁢консумация⁢ на ечемикови ястия помага за ‍справяне с алергиите и подобрява метаболизма.

Ечемикът съдържа аминокиселина лизин, която има‍ антивирусно действие‌ ⁤и стимулира колагена синтеза. Ако искате да предотвратите появата на бръчки, ‌трябва да включите ечемичната каша⁢ в рациона си! Освен това, в сравнение с другите зърнени култури, ечемикът има ​най-ниска калоричност – 320 ккал ​на 100 грама.

Не ‍е ‌​изненадващо,‌ че мъдрите монаси включват ечемика в‌ своето скромно меню.

За още любопитни новини, последвайте ни и харесайте страницата ни във Фейсбук!

Категория:

Любопитно,

Последна актуализация: 24/11/2023